Ница победи Монако в дербито на Лазурния бряг в Лига 1

Поражението е първо за отбора от Княжеството за сезона в шампионата.

Снимка: X / @ogcnice
20:51, 27.10.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Ница победи Монако с 2:1 в дербито на Лазурния бряг от 9-ия кръг на Лига 1.

Поражението е първо за отбора от Княжеството за сезона в шампионата и тимът остава на второ място с 20 точки. Успехът изкачи селекцията на Франк Ес на 8-а позиция с 13 точки.

Бреел Емболо откри резултата в полза на Монако в 39-а минута, но Ница направи пълен обрат. Ключовият момент бе в добавеното време на първата част, когато Еван Гесан изравни, а веднага след това монегаските останаха с десет души след червен картон на Вандерсон.

Победното попадение за домакините вкара Гаетан Лаборде в 71-а минута.

В други мачове от кръга, по същото време, Тулуза победи последния в таблицата Монпелие като гост с 3:0, а Страсбург се наложи над Нант у дома с 3:1.

По-рано Лион поведе на два пъти, но не успя да пречупи Оксер и се задоволи с точката след 2:2.