Нидерландия е четвъртфиналист на световното първенство по футбол за жени

Национален отбор по футбол за жени на Нидерландия
10:32, 06.08.2023
Чете се за: 01:05 мин.

Отборът на Нидерландия победи Република Южна Африка с 2:0 в Сидни, Австралия и се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол за жени.

Нидерландките стартираха силно и дръпнаха в резултата в 9-ата минута, когато Джил Роорд прати топката в мрежата.

В 68-ата минута Линет Бееренстайн отбеляза втори гол за „оранжевите“ и подпечата класирането на тима си в следващата фаза.

На предишното световно първенство през 2019 година Нидерландия стигна до финала, но загуби от САЩ с 0:2.

Следващият съперник на „лалетата“ ще бъде Испания, като „Ла фурия“ постигна категоричен успех с 5:1 над Швейцария.

Спасители помогнаха през нощта на турист, пострадал в Пирин
Баскетболните националки до 17 г. са четвъртфиналистки на квалификациите на ФИБА за 3х3