Поредното публично убийство в последните няколко месеца, е показателно, че се връщаме в мутренски години, които бяхме позабравили. Така лидерът на БСП Корнелия Нинова коментира в кулоарите на парламента снощното убийство в София на Мартин Божанов - Нотариуса.
"Продължаваме Промяната" - "Демократична България" върнаха модела "Борисов" на власт и заедно с това се върна и онзи стил на управление – мутренският стил. Тревожно е, че излиза информация за система от връзки на Божанов с прокурори, съдии, това трябва да се провери, говори се за подкупи, рекет и заплахи, добави политикът".
Нинова постави въпроса за съдебната реформа, която, по думите ѝ, е била "знаме на ПП-ДБ".
"Тя беше съсредоточена само върху това да се овладее КПКОНПИ, Конституционният съд, Висшият съдебен съвет и Инспекторатът към него. Реален резултат от тази реформа няма, продължава хаосът в прокуратурата и в съда и поредното показно убийство е доказателство, че няма държава, че тази съдебна реформа е абсолютно провалена и, когато няма държава, мафията вилнее", подчерта още Корнелия Нинова.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски