Нов шок за Барселона, Кадис матира каталунците насред "Ноу Камп"

нов шок барселона кадис матира каталунците насред ноу камп
23:27, 18.04.2022

Четири дни след като отстъпи с 2:3 на Айнтрахт (Франкфурт) в четвъртфиналите на Лига Европа, отборът на Барселона допусна втора поредна загуба на своя "Ноу Камп". Този път по-непретенциозният тим на Кадис победи "каталунците" с минималното 1:0 на техния стадион.

Единственото попадение в срещата бе реализирано в 48-ата минута. Алекс Фернандес центрира по диагонал в наказателното поле на Барселона, където във вратарското поле Собрино нанесе два удара с глава и с крак, които вратарят Марк-Андре тер Стеген отрази, но при добавката Лукас Перес прати топката в опразнената врата.

В класирането Барселона е втори с 60 точки, на цели 15 пункта зад лидера и най-вероятно бъдещ шампион Реал (Мадрид). Кадис пък събра актив от 31 точки и се измъкна от зоната на изпадащите, като вече заема 16-ото място в подреждането.