Нов успех за България на европейското първенство по баскетбол до 20 г.

Баскетболистите на Васил Христов ще играят за деветото място срещу Хърватия

Илиян Пищиков Български национален отбор по баскетбол за мъже до 20 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
22:30, 20.07.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Националният отбор на България за младежи до 20 години ще играе за деветото място на европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Питещ. Това стана ясно след победата на тима срещу Великобритания със 72:63, която бе и втора поредна за тима в тази фаза на шампионата.

След равностойно начало на мача, нашите взеха инициативата и след десет минути игра водеха с 21:12. Те демонстрираха много точен мерник от близка и средна дистанция и макар почти да пропиляха двуцифрена преднина, на почивката се оттеглиха при 39:32 в своя полза.

Резултатността бе сравнително ниска след паузата, като България продължи да води и през цялата трета четвърт, след която бе напред с 54:48. Великобритания се доближи само на 2 в началото на последната част, но след това нашите отново увеличиха аванса си и не изпуснаха водачеството си до последно.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за тима ни с 18 точки, 12 има Максим Бочев, а с 11 и 8 борби е Христо Бъчков.

В последния си мач в турнира баскетболистите на Васил Христов ще се изправят срещу Хърватия, като двубоят е на 21 юли (неделя).

Баскетболните национали до 18 г. загубиха последната си контрола преди еврошампионата