Най-малко 12 души са пострадали при масирана руска атака срещу Украйна през изминалата нощ. Най-големи поражения има в Кривой рог и Херсон.
Американският президент Доналд Тръмп определи разговорите с Владимир Путин за прекратяване на войната като "продуктивни". Френският президент Еманюел Макрон обаче призова Русия да приеме предложението за прекратяване на огъня, и да спре с изказкванията, с които печели време и отлага примирието.
По покана на британския премиер Киър Стармър 25 лидери ще проведат видеоконферента връзка. Във виртуалната среща на върха ще се включи и украинският президент Володимир Зеленски. Очаква се Стармър да призове да се засили натиска върху руския президент за приемане на примирието.
Президентът Йотова пред ГЕРБ-СДС: Предстоят ни трудни моменти, но целта ни е обща – прозрачни и честни избори
Трагедията в хижа "Петрохан": Установени са следи от куршуми в главите на тримата убити