Нова Зеландия надигра Гвинея в Група A на олимпийския турнир по футбол за мъже

По същото време в група C, Египет и Доминиканската република завършиха наравно 0:0.

прибалтийските страни настояха отново атлети русия беларус участват олимпийските игри париж 2024
21:12, 24.07.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Нова Зеландия започна олимпийската си кампания по най-добрия възможен начин. "Кивитата" надделяха с 2:1 над Гвинея в първия си мач от група А на Игрите в Париж, който се проведе на стадион „Алианц Ривиера“ в Ница. По-късно тази вечер Франция и САЩ ще се срещнат в дербито от групата.

В 25-та минута новозеландците поведоха в резултата, след като вратарят на Гвинея Сумалиа Сила направи сериозна грешка, подавайки топката на Матю Гарбът, който без колебание отбеляза с точен удар по земя. Това стана малко след като Гарбът пропусна дузпа, стреляйки неточно.

Гвинея тръгна по-устремено през втората част, като в 61-вата минута, Алиу Балде бе точен, но попадението му бе отменено заради засада.

11 минути по-късно все пак Балде се оказа в ролята на асистент на Амаду Диавара, който реализира с точен удар от границата на наказателното поле за 1:1.

"Кивитата" обаче успяха да възстановят преднината си в 76-та минута. Лаклан Бейлс изведе по страхотен начин Бен Уейн, който се освободи от защитник и отбеляза в горния десен ъгъл за крайното 2:1.

В друг мач от Група C, Египет и Доминиканската република завършиха наравно 0:0, като в началото на срещата гол на Петър Гонсалес бе отменен заради нарушение. Испания оглавява групата с 3 точки, докато Узбекистан остава без точки.