Новак Джокович продължава към третия кръг на тенис турнира от сериите Мастърс 1000 в Шанхай

Четвъртият в схемата сърбин ще играе в следващата фаза с победителя от срещата между Флавио Коболи и Стан Вавринка.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
15:36, 05.10.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Снимка:

Четвъртият в схемата Новак Джокович се класира за третия кръг на тенис турнира от сериите Мастърс 1000 в Шанхай с награден фонд от близо 9 милиона долара.

Сърбинът имаше затруднения в мача с 43-ия в света Алекс Микелсен, но все пак успя да са наложи с 7:6, 7:6 след близо 2 часа игра на централния корт.

Завръщайки се в Шанхай за първи път от пет години и изигравайки едва втория си мач след US Open, Джокович беше затруднен още в самото начало на срещата.

Американецът поведе с 4:1 гейма в първия сет, но след това Ноле успя да изравни резултата и да вкара частта в тайбрек, където след 3:3 точки, спечели четири поредни разигравания.

Вторият сет започна идентично като първия, като този път Джокович дръпна с 4:1. Последва размяна на пробиви и втори тайбрек, в който Микелсен максимално затрудни опонента си и вкара сета отново в тайбрек.

Сърбинът показа здрави нерви, след като спаси сетбола при 7:8 и 8:9, за да затвори мача след 11:9 след един час и 55 минути игра.

В третия кръг 37-годишният сърбин ще играе с победителя от срещата между 28-ия в схемата Флавио Коболи и участващия с уайлд кард Стан Вавринка.

„Това беше първия ми мач срещу Алекс и аз също не бях играл от известно време, така че ми отне малко време, за да се адаптирам към корта. Той започна страхотно и смятам, че тенисът ни беше на високо ниво и в двата сета. Просто се радвам, че запазих спокойствие, когато трябваше във втория тайбрек", каза Джокович, който може да се похвали с рекордните 35 победи в Шанхай.

Гледайте Стойка Кръстева в предаването "Зала на славата" от 17:30 ч. по БНТ 3