Новакът Кремонезе спря Аталанта по пътя към върха в Серия А

новакът кремонезе спря аталанта пътя върха серия
15:53, 11.09.2022

Отборът на Аталанта пропусна да си върне водачеството в италианската Серия А, след като изненадващо не успя да победи като домакин новака Кремонезе, завършвайки наравно 1:1 в двубой от шестия кръг на първенството.

Бергамаските реализираха попадение на стадион „Гевис“ в 63-ата минута чрез Тюн Купмейнерс, който се разписа с удар от пряк свободен удар, но след намеса от страна на ВАР, голът бе отменен заради игра с ръка Мемех Околи.

Четвърт час преди края на срещата Аталанта откри, когато Купмейнерс центрира от фаул по диагонал в наказателното поле на гостите, а Мерих Демирал с глава прати топката в мрежата зад стража Йонуц Раду.

Радостта на домакините бе кратка, тъй като Кремонезе изравни резултата само четири минути, след като инкасира гол. Резервата Сантиаго Аскасибар стреля от дъгата на пеналтерията, топката тупна коварно пред стража Хуан Мусо, който не успя да я хване, а при добавката Емануеле Валери се разписа за крайното 1:1.

В класирането Аталанта е втори с актив от 14 точки, колкото има и лидера Наполи, но „Богинята“ е с по-лоша голова разлика от неаполитанците. Кремонезе пък е 18-и с два пункта от шест изиграни срещи.