На 8 локации в София ще бъдат монтирани камери за скорост, които вече автоматично ще регистрират номерата на автомобилите на нарушителите и ще им се изпращат актове.
"Камерите ще бъдат поставени на най-натоварените булеварди - околовръстен път, Южната дъга, "Черни връх", бул. "България" и др. Това са булеварди, на които отчитаме, че се развиват големи скорости", заяви Димитър Петров, отдел "Управление и анализ на трафика" в Столичната община.
По думите му се очакват ремонти, които гражданите могат да следят на сайта на Столичната община.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата