Кризисният щаб за борба с коронавируса на днешната сесия прие мярка за задължително носене на маски в цяла Сърбия - също и на открити пространства, в случай, че е невъзможно да се поддържа физическа дистанция от най-малко 1,5 метра между хората.
Предлага се също да се въведе забрана за събиране на повече от 10 души на открито в цялата страна.
Маските трябва да се носят и от деца, препоръчва кризисният щаб.
Членовете на кризисния щаб считаха за необходимо да станат задължителни маските за деца, защото според тях се оказало, че по време на последното избухване на коронавируса дори най-младите развиват по-сериозна клинична картина, отколкото беше пролетта, твърди ежедневникът „Блиц“.
Новите мерки влизат в сила от петък.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите