Ниският ръст на имунизираните и настъплението на четвъртата вълна от COVID-19 са причините министърът на здравеопазването Стойчо Кацаров да издаде заповед за въвеждане на по-строги ограничителни мерки.
Мерките влизат в сила от 7 септември и частично са съобразени с предложенията на бизнеса, които бяха поискани преди дни от здравния министър. Така се оказа, че няма изискване за процента използвани места за заведения за хранене и развлечение, както и за игралните зали и казината.
Те ще могат да работят на пълен капацитет за ваксинирани и неваксинирани клиенти, стига да затворят в 23.00 часа и да има до 6 души на маса, с отстояние от метър и половина. Въпреки това още вчера избухнаха протести, каквито са предвидени и за днес.
Президентът Илияна Йотова откри Общобългарското тържествено събрание по повод 150-годишнината от Априлското въстание
След успешна трансплантация и дълго лечение: Изписаха бебето с 1 000 000 левкоцити
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората
Разкриха високотехнологична оранжерия за канабис в мина край Кюстендил (Снимки)
Тервел и Малена Замфирови ще бъдат посланици за борба срещу хазартната зависимост