Председателят на НС Росен Желязков, заместник-председателят Никола Минчев и народният представител от ПП-ДБ Деница Симеонова откриха кръгла маса “Ролята на младите хора за бъдещето на Европа” в НС.
"Едно време, за да се излезе от България, трябваше да имаш задграничен паспорт, а и виза. За виза се чакаше месеци наред. Свободата на движението, словото и мисълта имаме сега, всичко онова, което наричаме равенство. ЕС е най-справедливото място за живот, колкото и несъвършено да е. Вие сте призвани да браните това наше право, да бъдете не само избиратели, но и да бъдете избирани", заяви Росен Желязков.
"Бъдещето е във вашите ръце. Достигнали сме до добро състояние на ЕС. Колкото и да има несъвършенства, това си остава най-доброто място за живеене на нашата планета", заяви Никола Минчев - заместник-председател на НС.
"Бях удивлена от степента за разбиране за процесите в ЕС. Младите европейци повишиха избирателната активност на евроизборите през 2019 г. Те са изключително важни", коментира Деница Симеонова от ПП-ДБ.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Радан Кънев: Днес пак не чухме отговор на въпроса каква е политиката ни по отношение на "Коалицията за желаещите" и на Украйна
Петър Витанов: "Коалицията на желаещите" е извън институционална, създадена, за да се заобикалят решения на Европейския съюз и на НАТО
Възможностите за взаимодействие в различни сфери обсъдиха Румен Радев и представители на провинция Баден-Вюртенберг
Деница Сачева, ГЕРБ-СДС: Първият бюджет на държавата в евро няма визия за бъдещето
Премиерът: България защитава своя интерес, но не пречи на съюзниците си да защитават своя
Доклад на ЕК за върховенството на закона: В ход е подобряване на независимостта на обществените медии