Не се предвижда цялостно затваряне на училища в системата, заяви министър Красимир Вълчев.
Ще се карантинират отделни паралелки, а при достигане на критичните стойности, ще се прилагат локални мерки. 2 ноември ще бъде неприсъствен ден за ученици и учители заради Деня на будителите - 1 ноември, който е в неделя.
Красимир Вълчев - министър на образованието и науката: Там, където имаме клъстери, е най-обезпокоително. Към днешна дата училище "Свети Седмочисленици" в Търговище изглежда най-тревожна ситуацията. Затова от училището взеха решение и одобрих 5 и 12 клас временно да се обучават в електронна среда. Няколко области са на прага на червените стойности, така да го кажем. Така че и там следим ситуацията. Но като цяло няма да се вземат по-рестриктивни мерки. Трябва да се спазват сегашните. Призоваваме за по-стриктното им спазване.
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката