10:53, 21.08.2020
Чете се за: 00:35 мин.
Зимни
йорк айлъндърс далас старс продължават напред плейофите нхл

И двата тима спчелиха четвъртата си победа в серията и си заслужиха местата във втория кръг на плейофите за "Купа Стенли".

Айлъндърс победиха с 4:0 състава на Вашингтон Кепитълс и с краен резултат 4:1 продължава напред. С две попадения за успеха се отчете Антони Боливие, а по едно добавиха Ник Леди и Джош Бейли в самия край на срещата.

На Запад Далас Старс победиха с 7:3 Калгари Флеймс и също продължават своя поход, в преследването на Купа Стенли.

Двубоят не започна по най-добрият начин за Старс, които след шест минути и половина на леда, изоставаха с 0:3. Четвъртите от редовния сезон обаче показаха класата си като до края на първата третина върнаха едно попадение, а във втората отбелязаха цели пет.

Така, последните 20 минути бяха протоколни като в тях Далас дори направиха успеха си по-изразителен.

За победителите страхотен мач изигра руснакът Денис Гурянов, който отбеляза 4 гола и добави една асистенция. Младият Миро Хайскенен също направи добро впечатление, записвайки три асистенции на сметката си.

Мидтиланд загря за Лудогорец с 2:0 срещу Хамбургер