Нюкасъл категорично надигра ПСЖ в паметна вечер за "свраките"

00:00, 05.10.2023
Чете се за: 02:25 мин.
Нюкасъл Дан Бърн

Нюкасъл Юнайтед победи Пари Сен Жермен (ПСЖ) с 4:1 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Мигел Алмирон, Дан Бърн, Шон Лонгстаф и Фабиан Шер се разписаха за победителите.

Домакинският натиск на "свраките" на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" в Нюкасъл се отплати в 17-ата минута. Джанлуиджи Донарума спаси изстрел на Александър Исак, но Мигел Алмирон откри резултата при добавката.

Възпитаниците на Еди Хау удвоиха преднината си преди почивката. Дан Бърн засече с глава центриране на Бруно Гимараеш. Първоначално попадението бе отменено поради засада, но решението бе променено след намесата на ВАР.

След почивката домакините продължиха да бележат. Шон Лонгстаф също записа името си сред голмайсторите, за да направи аванса класически.

Гостите намалиха изоставането си в 57-ата минута. Лукас Ернандес бе точен с глава след центриране в наказателното поле на Уорън Заир-Емери.

В добавеното време на сблъсъка Фабиан Шер завърши крайния резултат с плътен шут извън наказателното поле и подпечата трите точки за "черно-белите".

Нюкасъл заема челната позиция в класирането на група "F" с актив от 4 пункта. ПСЖ е втори в подреждането с 3 точки.

Другият мач от групата между Борусия Дортмунд и Милан завърши при резултат 0:0.

Борислава Христова и тимът ѝ Сепси със загуба в първия си двубой от женската Евролига