Нюкасъл вкара четири на Челси и се доближи до топ 4

20:13, 25.11.2023
Чете се за: 02:10 мин.
нюкасъл вкара четири челси доближи топ

Нюкасъл Юнайтед се върна на победния път във Висшата лига, след като в мач от 13-ия кръг надигра с категоричното 4:1 у дома състава на Челси.

На "Сейнт Джеймсис Парк" двамата тима изиграха интересна първа част, в която Александър Исак даде аванс на "свраките" в 13-ата минута, възползвайки се от хитро подаване на Луис Майли, но десет по-късно Рахим Стърлинг възстанови равенството след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар.

След почивката момчетата на Еди Хау нанесоха два бързи удара, като точно след час игра Джамал Ласелс беше точен с глава за 2:1, а около 90 секунди по-късно Жоелинтон наказа груба грешка на Тиаго Силва, отмъквайки топката в близост до наказателното поле и без проблеми реализира за 3:1.

Проблемите на лондончани станаха още по-сериозни в 73-ата минута, когато Рийс Джеймс беше изгонен за втори жълт картон заради задържане срещу Антъни Гордън, който скоро след това оформи и крайното 4:1 с прецизен изстрел по земя.

С победата Нюкасъл се изкачи до 6-ото място в подреждането с актив от 23 точки, докато Челси засега остава на 10-ата позиция с 16 пункта.