Украинските власти предприеха нови действия за борба с корупцията сред елита. Обискиран беше домът на най-богатия човек в Украйна - Игор Коломойски.
Срещу него бяха въведени американски санкции заради предполагаеми неправомерни действия като губернатор на Днепропетровска област.
Украинските власти говорят за схема за злоупотреби и избягване на данъци в размер на един милиард долара от бившето ръководство на две големи петролни фирми, в които участие е имал и Коломойски.

Обискиран е бил и домът на бившия вътрешен министър Арсен Аваков като част от разследване за покупката на хеликоптери Еърбъс преди шест години.
Разследването започна след рухването на хеликоптер край детска градина в предградие на Киев, където загинаха 14 души, включително цялото ръководство на вътрешното министерство. Миналата седмица оставки подадоха 10 висши украински функционери, включително заместник-шефа на президентската администрация Кирило Тимошенко.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Български гранични полицаи участваха в международна операция за трафик на мигранти (СНИМКИ)
Аварийни екипи, доброволци и хеликоптер гасят голям пожар на гръцкия остров Крит
Пик на горещините в Гърция, очакват се температури до 40° през следващите дни
Български гранични полицаи участваха в международна операция за трафик на мигранти (СНИМКИ)
Катастрофа предизвика километрично задръстване на пътя Созопол – Приморско (СНИМКИ)
Пожар на голяма площ пламна в района на Баритната мина край Стара Загора (СНИМКИ)