Обрат класира Виктория Томова на четвъртфинал в Ийстборн

виктория томова стартира разгромен успех индиън уелс
15:23, 22.06.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Виктория Томова се четвъртфиналите на турнира на трева в Ийстборн от категория WTA 500.

Българката направи обрат и победи с 3-6, 6-3, 6-4 Кирстен Флипкенс от Белгия. Срещата продължи 2 часа и 2 минути.

Томова загуби от Флипкенс в третия кръг на квалификациите на турнира, но се класира за основната схема като "щастлива губеща". Там Вики елиминира №37 в световната ранглиста Шелби Роджърс от САЩ. Наградният фонд на турнира е 758 хиляди щатски долара.

Българката поведе с 3-1 на Флипкенс в първия сет, но загуби следващите пет гейма, а с това и сета с 3-6. Томова допусна пробив още в първия гейм на втората част, но спечели следващите четири гейма за 4-1. Вики запази преднината си и след 6-3 изравни сетовете.

В третата решителна част Томова поведе с 2-0, но допусна изравняване за 2-2. Българката отново проби за 3-2, а след това затвърди за 4-2. При 5-3 Вики сервира за спечелване на мача и го направи с гейм на нула.

На четвъртфиналите Томова ще играе срещу №26 в световната ранглиста Камила Джорджи от Италия.

Образователният министър: Не виждам позитиви за страната ни от нови избори