Общинските съветници във Варна от днес заседават дистанционно. Онлайн беше проведена Комисията по здравеопазване, решенията ѝ са свързани със здравните социални помощи за варненци и отпускането на средства за инвитро процедури.
Промяната в закона за извънредното положение позволи на общинските съветници да вземат решения на неприсъствени заседания.
Тодор Балабанов - председател на Общински съвет-Варна: Считам, че ще улесни работата ни и ще осигури по-голяма безопасност за колегите.
Още следващата седмица ще бъде проведено и заседание на Общинския съвет - чрез мобилно приложение, което дава възможност за видеоконферентни разговори с близо 100 потребители.
Тодор Балабанов - председател на Общински съвет-Варна: В случай, че не успеем да се справим технически, разбира се, ще се проведе присъствено заседание при спазване на всички хигиенни изисквания.
На предстоящото онлайн заседание на Общинския съвет ще бъде предложен пакет от мерки за справяне с кризисната ситуация заради COVID-19.
Заседанията ще могат да бъдат гледани от гражданите в реално време.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
Президентът Йотова изрази съпричастност към венецуелския народ след земетресенията
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг