Общо 14 медала за България от Купа "София"

общо медала българия купа софия
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
20:26, 03.04.2022
Чете се за: 03:05 мин.

Четиринадесет медала за България спечелиха българските гимнастички - жени и девойки на Международния турнир за "Купа София". От тях пет златни, пет сребърни и четири бронзови медала.

При жените многобоя спечели Стилияна Николова, а при девойките Елвира Краснобаева спечели среброто в многобоя.

Във финалите при жените Стилияна Николова спечели златните медали на обръч и бухалки, на лента златото спечели Ева Брезалиева. Брезалиева. Боряна Калейн спечели сребърните медали в многобоя и във финала на обръч, както и бронзовите медали във финалите на топка и лента.

Сребърен медал във финала на бухалки спечели Магдалина Миневска, а Ева Брезалиева завоюва среброто във финала на топка.

При девойките Дара Стоянова спечели сребърен медал във финала на бухалки, а Никол Тодорова - два бронзови медала - във финалите на обръч и лента. Демонстративно своите композиции показа и ансамбъл - жени.

Осем медала (три златни, три сребърни и два бронзови) спечелиха българските състезателки на финалите на отделните уреди при жените на международния турнир по художествена гимнастика, който завърши тази вечер в столицата.

Шампионката в многобоя Стилияна Николова стана първа на обръч с 31.300 точки и първа на бухалки с 31.800 точки.

Боряна Калейн е втора на обръч с 29.750 точки, както и бронзова медалистка на топка с 27.300 точки и на лента с 26.950 точки. Тя завоюва сребърно отличие в многобоя вчера.

Ева Брезалиева взе златото на лента с 32.200 точки и сребро на топка с 27.500 точки, а Магдалена Миневска стана втора на бухалки с 30.050 точки.

На топка победителка е Лидия Яковлева (Австралия) с 28.850 точки, която стана втора на лента и трета на обръч и на бухалки.

Четири медала (два сребърни и два бронзови) спечелиха българските представителки при девойките.

След среброто в многобоя на Елвира Краснобаева, днес грациите взеха още три медала - Дара Стоянова е втора на бухалки, а Никол Тодорова спечели две бронзови отличия на обръч и лента.

Така равносметката на България от турнира е общо 14 отличия - 10 при жените и 4 при девойките в многобоя и финалите.

Хебър приема Лудогорец в полуфинален реванш за Купата на България
11:29, 02.05.2024
Тейлър Фриц се класира на полуфиналите в Мадрид с победа над Франциско Черундоло
10:57, 02.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.