Огнище на COVID-19 е установено сред група български ученици, които са на езиков лагер в град Кнапенберг, Австрия, съобщават от здравното министерство.
Българската група е пристигнала в Австрия на 1 август, като всички лица са влезли в страната при представяне на отрицателен тест.
Децата са били тествани и на всеки 48 часа. На 9 август са установени първите положителни за COVID-19 проби, като веднага местните здравни власти са изолирали лицата с положителен резултат в отделно място за настаняване.
От общо 51 деца на възраст между 14 и 16 години към момента коронавирус е установен при 14, като по данни на местните здравни служби те нямат симптоми. Двама от ръководителите на групата също са с положителни проби, като при един от тях инфекцията протича със симптоми.
В момента Министерството на здравеопазването създава необходимата организация за прибирането на учениците и ръководителите им в България.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк