Оклахома Сити се наложи след продължение при гостуването си на Голдън Стейт

Всичко по-интересно от снощните мачове в НБА

Оклахома Сити Тъндър Голдън Стейт Уориърс
11:02, 19.11.2023
Чете се за: 04:57 мин.

Оклахома Сити победи със 130:123 като гост след продължение Голдън Стейт в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Чет Халмгрен реализира тройка, с която изравни резултата в самия край на редовното време, докато съотборникът му Шай Джилджъс-Алекзандър отбеляза 10 точки в допълнителния период и това помогна за успеха на Тъндър срещу Уориърс.

Четвъртият период приключи при 117:117, а отборът от Калифорния поведе за последен път в срещата при 120:119.

Джилджъс-Алекзандър завърши с 40 точки и има най-голям принос за успеха на Оклахома, докато Халмгрен вкара 36, което е най-добро негово постижение през настоящата кампания. Техният съотборник Джейлън Уилямс добави още 22 точки.

Тъндър побеждава Голдън Стейт за втори път в рамките на настоящата седмица, а Андрю Уигинс реализира 31 точки в полза на тима на Уориърс. Стеф Къри, който се завърна на полето след лечение на контузия в коляното, се отличи с 25 точки за Гордън Стейт.

В друга среща от НБА, играна тази нощ, Чикаго се наложи със 102:97 у дома срещу Маями. Кош на ДеМар ДеРоузън даде преднина в полза на Булс само 21 секунди преди финалната сирена. 34-годишният гард наниза 12 от своите общо 23 точки в мача и е с основна заслуга за успеха в полза на Чикаго, който навакса изоставане от 21 точки.

Домакините поведоха с 97:94 след тройка на Алекс Карузо само 51 секунди преди края на двубоя. Джими Бътлър изравни веднага след това, нова точна стрелба на Хайме Хакес младши отново изведе Булс напред.

Никола Вучевич добави още 15 точки за победителите, докато Бътлър приключи с 25 за Хийт.

Мемфис спечели със 120:108 срещу домакина Сан Антонио. Джаръд Джаксън младши записа 27 точки в полза на състава на Гризлис, който постигна обрат след серия от 18:0 в четвъртата част.

Дезмънд Бейн добави още 26 точки в полза на Мемфис. Гостите се представиха изключително силно в заключителните пет и половина минути от срещата, а Санти Алдама завърши със 17 точки и 10 борби.

За домакините най-резултатен стана Келдън Джонсън с 22 точки. Съотборникът му Виктор Уембаняма се отличи с 19 точки, 13 овладени топки под кошовете и 8 блокирани изстрела.

Ню Йорк спечели гостуването си срещу Шарлът със 122:108. Донте ди Виченцо вкара три тройки и общо 25 точки в полза на победителите, като това е рекорд по резултатност за него през сезона до момента.

Тимът на Никс има шест победи в последните си седем срещи от Лигата и три последователни успеха при гостувания.

Най-много точки - 30, в полза на Ню Йорк реализира Джейлън Брънсън, докато за Хорнетс с 34 точки завърши ЛаМело Бол.

Янис Адетокунбо наниза 40 точки в полза на Милуоки за крайното 132:125 пред собствена публика срещу Далас. Деймиан Лилард добави още 27 точки в полза на победителите.

Кайри Ървинг отбеляза 39 точки в полза на Маверикс, а съотборникът му Лука Дончич се отличи с 35.

Милуоки Бъкс е с четири поредни успеха в НБА.

Кметът на Варна: Ситуацията продължава да е много тежка, бедственото положение остава