Олимпиакос гледа смело към групите на Шамионска лига след домакинска победа

В балканския сблъсък гръцкият шампион победи кипърския Омония с 2:0

олимпиакос гледа смело групите шамионска лига домакинска победа
08:54, 24.09.2020
Чете се за: 00:39 мин.

Гръцкият гранд Олимпиакос победи Омония (Никозия) с 2:0 в първия мач от финалния плейоф между двата тима за класиране в групите на Шампионска лига.

Тимът от Атина имаше превъзходство през целия мач, но в крайна сметка победата им не дойде лесно.

Първото полувреме завърши 0:0 като опасностите за вратата на гостите идваха след далечни удари извън наказателното поле.

Омония от своя страна по никакъв начин не успя да застраши вратата на Жозе Са.

През второто полувреме гърците продължиха да владеят повече топката, но трябваше да се стигне до 69-тата минута, за да съумеят да отбележат.

За игра с ръка в наказателното поле на кипърския шампион бе отсъдена дузпа, която Матийо Валбуена реализира хладнокръвно и даде преднина на отбора си.

След гола Олимпиакос имаше няколко добри шанса да отбележи отново, но само добрите изяви на вратаря на гостите Фабиано попречиха това да се случи.

Все пак в 90-ата минута домакините вкараха втори гол чрез голмайстора си Юсеф Ел-Араби, който матира вратаря с хубав удар от дъгата на наказателното поле.

Така гърците взеха добър аванс преди реванша след седмица в кипърската столица.