Олимпиакос с четвърта поредна победа в Гърция

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:11, 31.10.2022
отложиха един мач олимпиакос евролигата

Олимпиакос надигра Лаврио с 98:61 (25:19, 28:10, 20:20, 25:12) като домакин в среща от четвъртия кръг на баскетболното първенство на Гърция и записа четвърта поредна победа.

Александър Везенков завърши с 11 точки, 8 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки за 20 минути на терена.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, като постепенно увеличаваха аванса си, който в един момент достигна 37 точки. На почивката резултатът бе 53:29, а преди последните 10 минути "червените" водеха с 73:49.

По 21 точки за успеха на Олимпиакос отбелязаха Михалис Лундзис и Тарик Блек, а най-резултатен за гостите от Лаврио беше Ал Дърам с 13 точки и 5 борби.

Олимпиакос е лидер във временното класиране в Гърция без нито едно поражение до момента. Лаврио остава без успех от началото на сезона.

Везенков и компания посрещат Валенсия на 4 ноември в мач от Евролигата.