Олимпиакос се класира на финала в Лигата на конференциите след нов успех над Астън Вила

Нова победа за тима от Гърция над бирмингамци

23:56, 09.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Лига на конференциите
олимпиакос класира финала лигата конференциите нов успех астън вила

Олимпиакос победи Астън Вила с 2:0 в полуфинален мач-реванш от Лигата на конференциите. Гръцкият гранд подпечата билета си за финала с общ резултат 6:2, след успех с 4:2 на стадион "Вила Парк" в Бирмингам.

Аюб Ел Кааби откри резултата на стадион "Георгиос Караискакис" в Пирея в 10-ата минута. Нападателят засече с едно докосване подаване в наказателното поле на Куини.

След почивката гърците стигнаха ново попадение. Аюб Ел Кааби удвои аванса на домакините, с което сложи точка на спора. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но ВАР промени решението на съдийския екип.

На финала Олимпиакос ще се изправи срещу Фиорентина, който отстрани Брюж.

Европейски избори 2024: ПП "Зелено движение"
Европейски избори 2024: ПП "Пряка демокрация"