Олимпиакос записа първа загуба в Евролигата

07:52, 28.10.2022
Чете се за: 01:55 мин.
Евролига Монако - Олимпиакос пети кръг 2022
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Александър Везенков отново бе на ниво, но Олимпиакос претърпя поражение от Монако и записа първа загуба за сезона в Евролигата. Гръцкият тим отстъпи у дома на френския Монако със 76:81 (16:17, 21:16, 14:23, 25:25) в двубой от петия кръг и прекъсна серията си от четири поредни успеха в турнира.

Везенков започна като титуляр и се отличи с 13 точки, 7 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 29 минути игра.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, след което домакините водеха с 37:33. Тимът на Олимпиакос изигра слаба трета четвърт и френският тим успя да направи обрат след първите 30 минути, като на почивката преди последната част водеше с 56:51.

В последната четвърт гостите взеха аванс от 10 точки при 64:54 след кош на Майк Джеймс 8:20 минути преди края и удържаха преднината си до края на срещата.

За Монако се отличиха Ели Окобо с 23 точки и Майк Джеймс с 20 точки, 6 борби и 5 асистенции. Шакил МакКисик беше най-резултатен за Олимпиакос със своите 15 точки.

Гръцкият тим има 4 победи и 1 поражение и заема второ място в класирането преди изиграването на останалите срещи от петия кръг.

На 4 ноември Олимпиакос е домакин на Валенсия (Испания), а на 10 ноември посреща Партизан (Сърбия).

Открито заседание на КЕВР: "Булгаргаз" предлага със 70 лв. по-ниска цена през ноември
Месец след жестоката катастрофа в Шумен - близките на загиналото момиче искат справедливост