Олимпик Марсилия навакса пасив от два гола и взе точка от гостуването на Аякс

23:57, 21.09.2023
Чете се за: 02:50 мин.
Аякс Олимпик Марсилия

Двубоят между Аякс и Олимпик Марсилия от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа завърши при резултат 3:3. Играчите на Жак Абардонадо погасиха пасив от два гола, за да си заслужат точка.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от природните бедствия в Мароко и Либия.

Домакините откриха резултата в 9-ата минута. Карлуш Форбс се отскубна от защитата на гостите и даде аванс на тима си.

Стивън Бергюс удвои аванса на нидерланския отбор. Полузащитникът стреля от воле при центриране в наказателното поле.

Джонатан Клаус намали изоставането на французите с впечатляващ пробив в наказателното поле и плътен шут в далечния ъгъл.

Илиман Ндиайе пропусна да възобнови равенство, след като стреля в напречната греда.

Не след дълго обаче Пиер-Емерик Обамеянг изравни. Нападателят стреля по земя от вътрешността на наказателното поле.

След почивката зрителите на стадион "Йохан Кройф Арена" в Амстердам продължиха да се наслаждават на нови попадения. Карлуш Форбс проби отдясно и върна към Кенет Тейлър, който стреля от движение, за да възстанови аванса за възпитаниците на Морис Стайн.

Пиер-Емерик Обамеянг удвои головата си сметка с плътен удар в 78-ата минута, за да оформи крайния резултат и мигновено бе заменен от Хоакин Кореа.

В добавеното време на сблъсъка резервата Силвано Клиф Роби Вос получи втори жълт картон и оставни домакините с човек по-малко на терена.

В друг мач от групата АЕК победи Брайтън с 3:2.