Байер Леверкузен и Рома стартираха кампанията в Лига Европа с победи

21:38, 21.09.2023
Чете се за: 02:55 мин.
Байер Леверкузен

Байер Леверузен и Рома спечелиха първите си мачове от груповата фаза на Лига Европа. Германците се наложиха с 4:0 над Хекен, докато италианският гранд надигра Шериф Тираспол с 2:1.

Срещите започнаха с минута мълчание в памет на жертвите от природните бедствия в Мароко и Либия.

Възпитаниците на Шаби Алонсо бързо изградиха преднина от два гола в двубоя. След 10 минути игра Флориан Вирц копна топката покрай противниковия вратар, за да открие резултата, а Амин Адли удвои аванса за германците само 6 минути по-късно.

Виктор Бонифейс също изпрати топката в мрежата на гостите, но попадението му бе отменено поради засада.

След почивката домакините продължиха да бележат на стадион "БайАрена" в Леверкузен. Виктор Бонифейс стреля по земя за 3:0, а Джонас Хофман изпрати топката в долния десен ъгъл, след като се озова очи в очи с противниковия страж и оформи крайния резултат.

В друг мач от групата Карабах надигра Молде с минималното 1:0.

В група "G" Рома се наложи над Шериф Тираспол с 2:1.

През първата част Джером Нгом Мбекели имаше добра възможност да открие резултата на стадион "Шериф" в Тираспол, но стреля в дясната греда.

Играчите на Жозе Моуриньо поведоха в резултата с гол на Леандро Паредес в добавеното време на първото полувреме.

След почивката Кристиан Товар възобнови равенството за домакините. "Римските вълци" обаче си върнаха преднината и заслужено стигнаха до успеха. Лятното попълнение на столичани Ромелу Лукаку стреля от вътрешността на наказателното поле за крайното 2:1.

В продължението на мача Жоао Пауло остави молдовците с човек по-малко на терена, след като получи директен червен картон.

В друг мач от групата Славия Прага надви Сервет с 2:0 и оглави класирането в групата.

Останалите резултати в турнира от 19:45 часа:

Рен - Макаби Хайфа 3:0
Панатинайкос - Виляреал 2:0
Ливърпул - ЛАСК 3:1
Роял Юнион - Тулуза 1:1
Сервет - Спарта Прага 0:2
Карабах - Молде 1:0