Ливърпул постигна победа в Лига Европа след обрат над ЛАСК

21:24, 21.09.2023
Чете се за: 01:50 мин.
Ливърпул Дарвин Нунеш Луис Диаш

Ливърпул победи ЛАСК с 3:1 в мач от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. "Червените" стигнаха до успеха след обрат през второто полувреме.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от природните бедствия в Мароко и Либия.

Мърсисайдци изостанаха в резултата след 14 минути игра на стадион "Райфайзен Арена" в Линц. Флориан Флекер откри резултата с плътен удар извън наказателното поле.

След почивката английският гранд получи дузпа след нарушение на Филип Цирайс. Дарвин Нунеш възобнови равенството.

Седем минути по-късно възпитаниците на Юрген Клоп стигнаха до обрат. Луис Диас засече успоредно на голлинията подаване в наказателното поле на Райън Гравенберх.

Мохамед Салах също записа името си сред голмайсторите. Египтянинът промуши топката между краката на противниковия вратар от малък ъгъл за 3:1.

Другият мач от групата между Роял Юнион и Тулуза завърши при резултат 1:1.

Останалите резултати в турнира от 19:45 часа:

Рен - Макаби Хайфа 3:0
Панатинайкос - Виляреал 2:0
Шериф Тираспол Рома 1:2
Байер Леверкузен - Хекен 4:0
Сервет - Спарта Прага 0:2
Карабах - Молде 1:0