Олимпик Марсилия не успя да победи Монпелие и пропусна да се доближи до върха

23:59, 31.03.2023
Чете се за: 01:32 мин.
Олимпик Марсилия

Първият мач от 29-ия кръг на Лига 1, противопоставящ отборите на Олимпик Марсилия и Монпелие завърши при резултат 1:1.

Арно Нордин откри резултата в 13-ата минута на стадион "Велодром" в Марсилия. Нападателят на гостите бе изведен сам срещу вратаря и се разписа с удар по земя. Първоначално попадението бе отменено поради засада, но не след дълго бе признато след намесата на ВАР.

В края на първата част домакините получиха дузпа. Мамаду Сако блокира с ръка удар на Алексис Санчес. Матео Гиендузи възобнови равенството с единствения точен удар за домакините за полувремето.

След паузата двата отбора си размениха по още един точен удар, но резултатът така и не се промени. Рубен Бланко спаси изстрел на Уахиб Хазири.

Олимпик Марсилия остава на втората позиция в класирането с актив от 60 точки, с 6 по-малко от лидера Пари Сен Жермен. Монпелие заема 11-ото място в подреждането с 37 пункта.