Олимпик Марсилия спечели гостуването си на Монпелие с 2:1

Олимпик Марсилия
Снимка: АРХИВ
08:03, 03.01.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Олимпик Марсилия победи като гост с 2:1 Монпелие в мач от 17-ия кръг на френското футболно първенство. В 47-ата минута Нуно Тавареш даде аванс на Марсилия. Португалският талант, който бе привлечен под наем от Арсенал бе на точното място и с плътен удар не остави шанс на Омлин.

В 61-ата минута Максим Естев от домакините си отбеляза автогол и Олимпик поведе с 2:0. В 87-ата минута Тавареш получи червен картон и Монпелие получи импулс в играта. В първата минута на добавеното време Тежи Савание намали от дузпа за 1:2, но до нова промяна не се стигна.

Марсилия остава на 3-а позиция с актив от 36 точки, докато Монпелие е на 14-о място с 17 точки. Лидер след 17-ия кръг продължава да бъде ПСЖ с 44 точки, следван от Ланс с 40.

В другите срещи от 17-ия кръг, Рен победи Ница с 2:1, Лил и Реймс завършиха 1:1, а Страсбург отстъпи на Троа с 2:3.