Рен победи Ница и се доближи на 2 точки от Топ 3 във Франция

ФУТБОЛ Рен
07:51, 03.01.2023

Рен победи Ница с 2:1 в късния мач от френската Лига 1. Резултатът бе открит от Мартен Терие за Рен още в петата минута на мача, но той излезе на носилка с контузия на коляното след половин час игра. Англичанинът Рос Баркли изравни за Ница с мощен удар от 25 метра в 20-ата минута. Успехът за домакините дойде в края на мача след попадение на Бенжамен Боружо в 89-ата минута.

Победата позволи на Рен да се изкачи на четвърто място в класирането, само на две точки зад Олимпик Марсилия и Топ 3.

Отборът на Ница е на 11-о място в класирането с 21 точки след 17 кръга.

В друга среща от 17-ия кръг в неделя, Монпелие загуби с 1:2 у дома от третия в класирането Олимпик Марсилия. Успехът на Марсилия ги доближи на четири точки от втория Ланс, докато Монпелие заема 14-а позиция. Лил и Реймс завършиха 1:1, а Троа надигра като гост Страсбург с 3:2.

Олимпик Марсилия спечели гостуването си на Монпелие с 2:1
13 бебета са се родили в "Майчин дом" от началото на 2023 г.