Марсилия поведе в класирането със 7 точки, колкото има и Нант.

Снимка:
09:27, 01.09.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Английският нападател Мейсън Грийнууд отбеляза два гола при победата на Олимпик Марсилия с 3:1 в гостуването на Тулуза от 3-ия кръг на Лига 1.

Юношата на Манчестър Юнайтед откри резултата в 16-ата минута, когато с техничен удар преодоля вратаря. Само минута по-късно той удвои преднината на своя тим. Луиш Енрике изведе Грийнууд в чиста позиция, а той стреля веднага, за да запише петото си попадение от началото на кампанията.

Тулуза остана с човек по-малко в 27-ата минута, когато Франк Магри получи директен червен картон заради опасна игра.

В 52-та минута Кресуел си отбеляза автогол и преднината на Марсилия стана 3:0.

Тулуза отбеляза почетно попадение в самия край на мача, когато Шейви Бабика наказа грешка на вратаря Херонимо Рули.

С този успех Марсилия поведе в класирането със 7 точки, колкото има и Нант. Тулуза пък остава без победа на 13-та позиция с 2 пункта в актива си.