Оливие Жиру след погрома над Гибралтар: Треньорът ни каза да се забавляваме, докато сме сериозни

оливие жиру погрома гибралтар треньорът каза забавляваме докато сме сериозни
16:05, 19.11.2023

Нападателят на френския национален отбор по футбол Оливие Жиру не скри задоволството си от рекордната победа за тима с 14:0 срещу Гибралтар в квалификациите за Евро 2024.

"Перфектна вечер. Треньорът ни каза да се забавляваме, докато сме сериозни. Не беше лесно да намерим мотивация да продължим да вкарваме, но искахме да поставим рекорд по голове. Тази вечер се забавлявахме много. Беше трудно за Гибралтар особено когато бяха с десет души, но те се бориха добре“, цитира Footmercato думите на Жиру.

Жиру отбеляза две попадения - в 89-ата минута и в 90+1-вата минута на мача, с които оформи крайното 14:0.

След седем кръга от квалификациите за Евро 2024 отборът на Франция събра 21 точки и заема първо място в група B, като "петлите" отдавна си гарантираха място на европейското първенство догодина.

Отборът на Гибралтар пък няма нито една точка и е на последно място.