Опашки се извиха пред бензиностанции в Париж. Шофьорите бяха принудени да чакат с часове заради намалените доставки на гориво.
Недостигът е предизвикан от стачките във френски рафинерии. Производството е намаляло с 60%. Протестите на синдикатите са за увеличение на заплатите и са от 20 септември.
Няма да има ограничение при купуването на бензин или използването на бензиностанциите, увери френският министър на околната среда.
Голяма част от бензиностанциите в и около Париж обаче не работят, над една пета от тях имат проблеми с доставките на бензин.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"