Японските здравни власти предупреждават за смущаващ ръст на опасна бактериалния инфекция.
Става дума за бактерия от тип А, предизвикваща стрептококов токсичен шок. В момента заразата се разпространява лесно заради наличието на силно вирулентни и инфекциозни щамове в Япония.
Причина за тревогата е високата смъртност от заболяването - около 30%. Към момента не се очаква инфекцията да се превърне в пандемия, казват здравни експерти от страната на изгряващото слънце.
Признание за БНТ: Репортерът Тихомир Игнатов с награда от международен фестивал
Очевидци разказват за трагедията на „Челопешко шосе“, при която загинаха четирима
Плодовете и зеленчуците поевтиняват на борсите, цените на храните тръгнаха надолу
Мъж и жена са в болница след тежка верижна катастрофа край Лясковец (СНИМКИ)