Японските здравни власти предупреждават за смущаващ ръст на опасна бактериалния инфекция.
Става дума за бактерия от тип А, предизвикваща стрептококов токсичен шок. В момента заразата се разпространява лесно заради наличието на силно вирулентни и инфекциозни щамове в Япония.
Причина за тревогата е високата смъртност от заболяването - около 30%. Към момента не се очаква инфекцията да се превърне в пандемия, казват здравни експерти от страната на изгряващото слънце.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души