Обявено е бедствено положение
Кабинетът ще предостави от държавния резерв вода за горнооряховското село Стрелец.
Там водата не е годна за пиене заради високото количество на нитрати.
Според здравните власти наднорменото съдържание на нитрати в питейната вода е заради недобри земеделски практики по наторяване във вододайната зона.
Затова в селото е обявено бедствено положение.

Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им