Осъществен е контакт и с втория български гражданин във Валенсия, съобщиха от МВнР.
Късно снощи, на спешния телефон на Генералното консулство на Република България във Валенсия, близките на втория български гражданин, с когото не можеше да бъде осъществена връзка след наводненията съобщиха, че са в контакт с него и не е засегнат или пострадал от бедствието.
Към момента в консулското ни представителство не са постъпвали нови сигнали и данни за други изчезнали, пострадали или починали в следствие на наводненията български граждани.
Генералното консулство на Република България във Валенсия продължава да следи ситуацията и е в непрекъснат контакт с компетентните испански власти.
При необходимост от съдействие, българските граждани могат да се обръщат към Генералното консулство на Република България във Валенсия на следните телефони: +34 963 690 921; +34 963 691 788, на дежурния телефон в извънработно време: +34 630 168 018, както и на дежурния телефон в извънработно време за спешни случаи в посолството на Република България в Мадрид: + 34 678 013 846.
Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно и на телефонните линии на дирекция „Ситуационен център“: +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56 или на имейл: crisis@mfa.bg.
Задълбочаване на енергийното сътрудничество между България и Азербайджан обсъди Илияна Йотова с Илхам Алиев в Баку
„Голямото хоро“ в Мюнхен: Български фолклор и „Бангаранга“ огласиха улиците на града
Мелони отмени планирано посещение в Кипър, отива в Модена, където шофьор вряза автомобила си в хора
Еуфория в самолета от Виена към София, не спират аплодисментите за DARA
Водни салюти, стотици фенове и приятели посрещат DARA на летището в София
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова за домакинството на "Евровизия" 2027: Надяваме се на мощната и стабилна подкрепа на институциите