По същото време Алавес се справи с Лас Палмас с 2:0.

Осасуна
21:14, 01.09.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Новото попълнение в Осасуна Абел Бретонес, който през лятото дойде в Памплона за 2 милиона евро от Алавес, се оказа човекът, който донесе победата на тима си днес с 3:2 над Селта Виго в 4-ия кръг на Ла Лига. "Червените" бяха разбити с 0:4 от Жирона в миналия кръг, но днес футболистите на треньора Висенте Морено проявиха характер.

Те първи нанесоха удар, откривайки резултата в 21-ата минута чрез Флавиен Енцо Бойомоа, който се разписа след свалена топка в наказателното поле от Анте Будимир.

Гостите от Виго изравниха 8 минути по-късно чрез неостаряващия Борха Иглесиас.

В последната минута на първата част обаче Карлос Домингес при опита си да спре удара на Аймар Орос си вкара автогол.

След почивката, в 62-ата минута Абел Бретонес направи първия си страхотен пробив отляво, за да завърши с характерен удар с левия крак.

До края на мача гостите успяха да върнат едно попадение, но чак в 91-ата минута с автогол на Мои Гомес.

По същото време Алавес се справи с Лас Палмас с 2:0. Голове на Карлос Висенте в 7-ата минута и на Тони Мартинес в 78-ата осигуриха втори пореден успех на баския тим.

Също както и Осасуна, Алавес има 7 точки, като "бяло-сините" се намират на 4-ата позиция поради по-добра голова разлика.

Гостите от Канарските острови остават на предпоследното 19-о място с 2 пункта.

Екип на БНТ влезе в резиденцията в Росенец - вътре ли е Ахмед Доган? (СНИМКИ)