Осасуна спечели малкото баско дерби срещу Алавес

Тимът от Памплона стигна до чиста победа в мача от осмия кръг на Ла Лига

Осасуна
19:35, 01.10.2023

Отборът на Осасуна се наложи над Алавес с 2:0 като гост в неделен мач от испанската Ла Лига. Това бе и баско дерби между двата по-малки отбора в областта, след като снощи Реал Сосиедад победи Атлетик Билбао в големия сблъсък.

Осасуна излезе напред в резултата в 36-ата минута, когато точен бе Хосе Арнаис, възползвал се от асистенция на Рубен Пена. В началото на втората част червен картон палучи Антонио Бланко от Алавес.

Тимът от Памплона търпеливо изчака шанса си и в самия край на мача нанесе втори удар, като точен бе Анте Будимир.

В добавеното време съдията Хорхе Фигероа Васкес показа дузпа за гостите, но след преглед на ситуацията със системата за видео асистенция (ВАР) прецени, че няма нарушение на Рафа Марин от Алавес и отмени решението си.

Осасуна спечели три точки и се изкачи с цели шест места в класиране, като вече е на девета позиция. Алавес остана на 16-о място.

Блокирани пътища, несъстояла се среща и апел за диалог белязаха третия ден от протестите (ОБОБЩЕНИЕ)