Още 2 рекорда за плувците ни на европейското първенство

рекорда плувците европейското първенство
21:02, 05.12.2019
Чете се за: 00:32 мин.
Други спортове

Йордан Янчев и Диана Петкова поставиха национални рекорди във втория ден на Европейското първенство по плуване в 25-метров басейн в Глазгоу.

Янчев завърши на 27-о място в сериите на 200 метра свободен стил с време 1:45.82 минута, като подобри с 5 стотни от секундата старото върхово постижение в дисциплината при мъжете на Антъни Иванов от 14 декември миналата година в Китай.
Самият Иванов се нареди 31-и с 1:46.40 минута.

Петкова пък подобри собствения си национален рекорд при жените на 100 метра съчетано плуване. Тя завърши на 20-а позиция в квалификаците с 1:01.24 минута, като остана само на 13 стотни от секундата от място в полуфиналите. Досегашният национален рекорд в дисциплината беше 1:01.62 минута от 20 октомври тази година.

Другите трима български състезатели днес също отпаднаха в сериите. Любомир Еритропов се класира 18-и на 200 метра бруст с 2:08.85 минути, а Светозар Николов се нареди 21-и на 400 метра съчетано плуване с 4:15.31 минути. Калоян Левтеров завърши 55-и на 100 метра гръб с 55.39 секунди.

Още Други спортове

Спортни новини 06.05.2024 г., 12:20 ч
12:20, 06.05.2024
Милица Мирчева финишира 10-а в маратона на Прага, но не успя да покрие норматив за Париж 2024
Чете се за: 00:52 мин.
Петър Касабов пред БНТ: Винаги съм гонил първите места, така че ще се задоволя с квоти за Миглена Селишка и Мими Христова
20:50, 05.05.2024
Спортни новини 05.05.2024 г., 20:20 ч.
20:20, 05.05.2024
11 медала за България на Европейската купа по художествена гимнастика
18:48, 05.05.2024
Дара Малинова се окичи с два бронза при девойките от Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
16:45, 05.05.2024 (обновена)
Чете се за: 01:50 мин.
Магдалена Вълкова заслужи бронз при девойките във финала на топка на Европейската купа в Баку
16:14, 05.05.2024
Николай Русев с историческо 11-о място на Световната купа по спортно катерене в Солт Лейк Сити
15:21, 05.05.2024
Йоана Илиева ще се изправи срещу представителка на Алжир в първия си двубой на турнира от сериите Гран при в Сеул
14:48, 05.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Българският ансамбъл по художествена гимнастика заслужи злато и бронз във финалите на уредите на Европейската купа в Баку
14:40, 05.05.2024 (обновена)
Чете се за: 01:57 мин.