Софийският градски съд остави в ареста Димитър Софрониев, който беше задържан след зрелищна гонка с полицията.
Случаят придоби голяма популярност след видео в социалните мрежи. Мотивите на съда са, че деянието е обществено опасно, а според свидетелите той разбирал, че се извършва проверка и е бил в неадекватно състояние.
Софрониев помоли за по-лека мярка, а според защитната теза на адвоката ясно полицейско разпореждане Софрониев да спре автомобила си не е давано.
Според прокуратурата обаче деянието се отличава с дързост.
Обвинението изтъкна, че полицаите са опитали да спрат Софрониев след като той не пропуснал пешеходци на пешеходна пътека.
Въпреки това той увеличил скоростта, преминал с нея през "Ломско шосе", навлязъл в непредвидена за насрещно движение улица и блъснал паркирана кола.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Мотористите готови на протест: Искат да могат да плащат разсрочено „Гражданска отговорност“
Съдът остави в ареста двамата бивши украински военни, задържани у нас и обвинени в шпионаж
Дечев за скандала около главния секретар на МВР: Стари ченгета използват мръсни номера
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората
Атанас Мерджанов: Липсата на ляво представителство в парламента е сериозна опасност