Случаите на COVID-19 в Добрич през последните два месеца се увеличиха драстично. Докато през май в града няма нито един болен, сега хората с доказана инфекция са над 500.
Проверка на здравните власти показва сериозни нарушения в местната болница. Пациенти с COVID-19 са били лекувани с други болни, а лекарите, които са ги обслужвали, са били едни и същи. През юни е било закрито инфекциозното отделение.
От 1 юли болницата в Добрич е в процедура да закрие дейността по инфекциозни болести, тъй като и двамата инфекционисти напуснаха. Към момента болницата има проблем с организацията по обгрижването на пациенти с COVID-19, съобщи директорът на РЗИ д-р Светла Ангелова.
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката