Участъкът на АМ "Струма", на който се случи тежката катастрофа, е строен през периода 2002 - 2004 година по стари правила за пътно правителство, които преди две години са осъвременени.
Това заявиха от ГЕРБ на пресконференция.
Бившите управляващи изтъкнаха, че в началото на 2020 година старото ръководство на Агенция "Пътна инфраструктура" е издало предписание точно за този участък, но към момента то не е изпълнено.
От ГЕРБ призоваха случая да не се политизира и изказаха съболезнования на близките на загиналите.
Направиха обаче и аналогия с тежката катастрофа край Своге, когато трима министри подадоха оставките си. В този контекст призоваха за оставки на министри на служебното правителство.
Още подробности вижте в прякото включване на Гергана Гайдарова.
ПОДРОБНОСТИ ЗА ТЕЖКИЯ ПЪТЕН ИНЦИДЕНТ НА АМ "СТРУМА" ЧЕТЕТЕ ТУК
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата