Отборът на ЦПВК спечели шампионската титла по волейбол за момичета U16

отборът цпвк спечели шампионската титла волейбол момичета u16
19:27, 02.06.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на ЦПВК (София) спечели шампионската титла в Държавното първенство по волейбол на България за момичета под 16 години. Финалната четворка се проведе в столичната зала „Левски София“.

На финала на турнира ЦПВК надигра домакините от Левски с 3:1 (25:23, 25:15, 20:25, 25:14).

С това волейболистките на Полицейския клуб не само покориха златния връх за настоящия сезон, но и все повече затвърждават позиции, като една от водещите школи у нас при подрастващите в девическото направление.

Момичетата на ЦПВК, водени от Евелина Цветанова и Петя Венева, имаха водеща роля в по-голямата част на мача. Показаха превъзходството си категорично във втория и четвъртия гейм, в който не дадоха на съперничките повече от 15 точки.

В малкия финал на надпреварата интрига нямаше. Отборът на Марица надигра категорично ЦСКА с 3:0 (25:14, 25:17, 25:7). Маричанки доминираха изцяло, като затвориха мача за около 65 минути игра и заслужиха бронзовите отличия.

Конференция по сигурността в Сингапур: Зеленски благодари на САЩ и обвини Китай