Книгите отиват при хората от днес до неделя. В следващите седем дни над 140 български издателства очакват читателите в парка пред НДК и на булевард Витоша. Срещи с автори, премиери на книги, събития за деца и литературни дискусии са само част от изненадите за четящите хора.
Някои са тук за първи път, други идват по няколко пъти на всяко издание. И малки, и големи са водени до щандовете от нетърпението за нещо различно и вълнуващо.
Дима: "Нашето поколение чете много, не знам, дано и следващото да е така. Някой път някои хубави книги ми действат като все едно ям хубава торта."
А по-студеното време днес и пълните чанти с книги много напомнят на приповдигнатото настроение и вълнението около Коледа.
Яна: "Чисто щастие, защото е ужасно хубаво да четеш и да се пренесеш някъде другаде далеч от всички проблеми в ежедневието."
Радина: "Чета, защото се пренасям в един друг свят. Обогатявам себе си, дъщеря ми също. Смятам, че давам по този начин пример."
Хората четат повече там, където се провеждат подобни събития, е изводът на организаторите от Асоциация "Българска книга".
Десислава Алексиева, председател на Асоциация "Българска книга": "Тези инвестиции, които са в книги и четене с тяхната четирикратна икономическа възвращаемост имат огромно значение за формирането на критично мислене и образована нация."
А надеждата и на издатели, и на организатори е за повече слънчеви часове и четящи хора на книжния пазар в центъра на София.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok