На събитието присъства президентът Румен Радев, както и висши офицери от Българската армия
На церемония пред ВМА бъдещи военни лекари от втория випуск на Висшето военноморско училище получиха дипломи и пагони.
На събитието присъства президентът Румен Радев, както и висши офицери от Българската армия.
Отличени бяха постигналите най-високи резултати от випуска.
Специални благодарности държавният глава отправи към съвместната програма за обучение на военни лекари на Военноморския университет, Варненския медицински университет и Военномедицинска академия.
"Само преди седем години, когато европейската архитектура за сигурност изглеждаше непоклатима, когато никой не можеше да си представи, че в сърцето на Европа ще се води пълномащабна война и всеки ден ще загиват хиляди хора, те имаха далновидността да създадат вашата специалност. Да направят така че днес в една рязко влошена среда за сигурност ние да имаме вас", заяви президентът Румен Радев.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите