Отлично представяне на Александър Везенков при нова победа на Сакраменто Кингс в НБА

Българинът регистрира общо 8 точки, 7 борби и 2 асистенции за 11 минути и 45 секунди на паркета

александър везенков отбеляза точки първата победа сакраменто
08:08, 19.12.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Завездата ни в баскетбола Александър Везенков направи отлично включване от резервната скамейка за победата на неговия Сакраменто Кингс срещу гостуващия Вашингтон Уизардс със 143:131 точки в двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Българинът стартира от пейката, но при влизането си се отчете с великолепна тройка. Родният състезател регистрира общо 8 точки, 7 борби и 2 асистенции за 11 минути и 45 секунди на паркета в зала "Голдън 1 Сентър".

Той беше 2 от 3 при стрелбата за 3 точки и общо 3 от 5 като цяло в стрелбата за 2 и 3 точки.

Над всички тази нощ бе центърът на домакините Домантас Сабонис, който завърши мача с трипъл-дабъл - 28 точки, 13 борби и 12 асистенции. Другата звезда на "кралете" Ди'Арън Фокс, чието участие в мача до последно бе под въпрос, също направи доста силен двубой, завършвайки с 30 точки, 5 борби и 6 асистенции.

Така Сакраменто стигна до четвъртото място в класирането в Западната конференция с 16 победи и 9 загуби от 25 мача. Вашингтон остава на 14-а позиция в Източната конференция с 4 успеха и 22 поражения.

Надежда Йорданова: Фокус на реформата в Конституцията е осигуряване на истински независим съд
Кристиан Вигенин: Такова управление гражданите скоро ще отхвърлят, защото то не дава перспектива