Възстановяването на засегнатите от наводненията населени места е тема на днешното заседание на Министерския съвет.
Днес се очаква да бъдат отпуснати храна и вода от държавния резерв за най-засегнатите от наводненията села. Необходими са и средства за възстановяване на разбитите пътища, улици и мостове, както и строителни материали за разрушените домове, финансова помощ за семействата за първия учебен ден.
По покана на служебния премиер Гълъб Донев, в заседанието участват областният управител на Пловдив и кметовете на Карлово, Калояново и община Марица. Те ще запознаят правителството с обобщена информация за нанесените от бедствието щети, както и за нуждите на региона от подкрепа от страна на държавата.
Разчистването в карловските села Богдан, Каравелово и Слатина продължава. Доброволци от цялата страна се включват и днес с помощ на засегнатите от наводненията домакинства.
Министър Шишков: Държавата ще помогне със средства и с интелектуален капацитет на наводнените села
ВСИЧКО ЗА НАВОДНЕНИЯТА ЧЕТЕТЕ ТУК
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Софийската опера почита Гена Димитрова и Никола Гюзелев с емблематичния спектакъл "Дон Карлос"
Студент направи електронно табло за 50 евро, което показва движението на автобусите в Пловдив
Православният свят отбелязва Цветница – празник на вярата, надеждата и смирението
Експлозиви са открити край "Турски поток" в Сърбия, прекъсване би оставило Унгария без газ